Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wyjazd na Sylwester do Czech 2017

Wyjazd sylwestrowy do Czech.

Od wielu już lat, niezmiennie, Czesi cieszą się rzeszą turystów, którzy przyjeżdżają bawić się do ich kraju (choć przyznać trzeba, że i oferty super zabawy sylwestrowej w Niemczech mają swoich wielbicieli). Dlaczego? Powody są dwa: stosunkowo tanie koszty i piękno czeskich miast, architektury, sztuki. Najczęściej wybierane są: Praga, Priessnitz Jesenik, Liberec, Karlova Studanka, Malenovice, Ostrovice, Czeskie Karkonosze (głównie Dolni Dvur).

Najlepszym pomysłem na dojazd do wybranego miasta jest samochód. W dzisiejszych czasach granice państwa należących do Unii Europejskiej praktyczni nie istnieją dla turysty. Po dotarciu na miejsce musimy się zakwaterować. Do wyboru mamy głównie hotele i pensjonaty, ewentualnie pokoje gościnne, ale taką ofertę niełatwo znaleźć w Internecie. Miejsce musimy oczywiście zamówić na jakiś czas przed wyjazdem. Właściciele miejsc noclegowych oferują zazwyczaj w podstawowym pakiecie (a więc niedrogim): telewizor, natryski, Internet, telefon. Pokoje są zazwyczaj dwu-, trzy-, czteroosobowe. Ceny wahają się w przedziale od 500 zł do około 1900 zł.

Czeska oferta na Sylwester jest przebogata: możemy zwiedzić Stare Miasto (np. Kościół św. Mikołaja, Pałac Golz-Kińskych, Pomnik Jana Husa, Karolinum), odwiedzić Złotą Uliczkę (którą dawno temu zamieszkiwali alchemicy), plac Hradczański, Kościół św. Mikołaja, pospacerować po moście Karola. Ale nie tylko. Wspaniałych doznać dostarcza zjazd na nartach, chwile relaksu zapewniają odwiedziny w SPA i źródłach leczniczych. Smakosze docenią rozwiniętą sieć gastronomiczną Czech: bary, puby, pijalnie piwa. W noc sylwestrową zaś wszyscy wychodzą na rynek i bawią się do białego rana. Zwłaszcza w Pradze można zobaczyć najpiękniejsze pokazy ogni i wiele innych atrakcji, zmieniających się z roku na rok.