Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Super zabawa sylwestrowa w Niemczech 2017

Super sylwester w Niemczech

Sylwester w Niemczech organizowany jest z wielką pompą i przepychem. Nadejście Nowego Roku świętują tłumy, posługujące się różnymi językami i o różnym kolorze skóry. Najważniejsze miasta: Berlin, Monachium, Frankfurt czy Hamburg to od lat jedne z najważniejszych punktów na mapie Europy jeśli idzie o organizację Sylwestra.

Dotarcie do naszych zachodnich sąsiadów – podobnie jak to jest w przypadku tych, którzy zdecydowali się na wyjazd na Sylwester do Czech – jest niezwykle proste. Do wyboru mamy samochody, koleje, autobusy – dostaniemy się bez trudu do celu naszej podróży. Możemy także skorzystać z ofert biur podroży – cena obejmuje wówczas nie tylko przewóz w obie strony, ale także zakwaterowanie oraz lokalne atrakcje. Koszty wahają się w zależności od biura podróży, długości trasy i – oczywiście – statusu/wielkości miasta, do którego się wybieramy. Ceny w ofercie last minute zaczynają się od około 400 zł za osobę. Jakich atrakcji możemy się spodziewać na miejscu?

W Berlinie Nowy Rok będziemy witać pod Bramą Brandenburską (co roku organizowane są liczne atrakcje, których zwieńczeniem jest pokaz sztucznych ogni o 24.00) albo „Tropical Islands” (szampańska zabawa do białego rana pod palmami). Zwolennicy mniej uczęszczanych miejsc z pewnością znajdą coś dla siebie – nocne życie w Berlinie jest niezwykle bogate: puby, kluby, „wyspa muzeów”, oczka wodne, oazy zieleni. Poczdam. To miast ściąga do siebie przede wszystkim zwolenników pięknej architektury – liczne są tutaj pałace i kompleksy parkowe. Możemy się przejść alejami i tarasami winnic, szlakiem Fryderyka Wielkiego.

Monachiumszczyci się piękną Starówką (Kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z „Piękną Fontanną” i kościołem Frauenkirche), ale przede wszystkim dwoma z najbardziej znanych na świecie zamków: Neunschwanstein oraz Hohenschwangau.